בדיקות יעילות של תכשירים
ואמצעים שונים

לשימוש בדחייה והדברה של חרקים מזיקים – בעיקר בתחומי תברואה ובריאות הציבור.
ענף זה של בדיקות סימולציה במעבדה החל את צעדיו הראשונים בתחילת שנות ה- 80' והתפתח על רקע התמחותנו באנטומולוגיה תברואית, אשר הביאה אותנו לספק שירותי ייעוץ לגופים הנאלצים להתמודד עם נזקי חרקים (כגון מפעלי מזון, מחלקות תברואה של מועצות אזוריות, בתי חולים וכו'), וזאת במצב של חוסר מידע עדכני ואמין לגבי ביצועיהם של התכשירים השונים שהותרו לשימוש בארץ.

במהלך השנים בעקבות ריבוי תכשירי ההדברה והתפתחות תנגודת אצל המזיקים השונים, התעורר הצורך אצל הגופים המוסדיים לאשר שיווק ושימוש בתכשירי הדברה רק לאחר הוכחת יעילותם והתאמתם כנגד המזיקים האופייניים לארץ, מה שהוביל להתפתחות ניכרת בתחום בדיקות היעילות.

על מבחני היעילות

במסגרת מבחני היעילות נבדקים תכשירים מרוכזים המיועדים לשימוש ע"י מדבירים מוסמכים וכן תכשירים מוכנים לשימוש ואמצעים נוספים המיועדים לציבור הרחב.

הבדיקות מבוצעות על אוכלוסיות של מזיקים הנאספים מן השטח, או על כאלה הגדלים במעבדה מספר דורות קטן לאחר האיסוף, זאת על מנת שהתוצאות ישקפו את המציאות.

דבר זה הנו בעל חשיבות מכרעת שכן אוכלוסיות מזיקים הגדלות באופן מתמשך במעבדה מאבדות תוך מספר דורות את כושר העמידות המאפיין אוכלוסיות בר הנאלצות להתמודד עם הלוחמה הכימית של האדם כנגדן.

מיטל מעבדות הנה כיום גורם מקצועי מוביל בתחום, ומספקת שירותי בדיקה של תכשירים ואמצעים שונים עבור חברות ותיקות, גופים מוסדיים (כגון אוניברסיטאות, המשרד לאיכות הסביבה), ויזמים מתחילים כאחת.

בדיקות - שירותים

מגוון הבדיקות המבוצעות על ידינו:

כנגד נמלים
דחייה וקטילה – תכשירים לריסוס, תכשירי איבוק, פיתיונות רעילים, תחנות האכלה.

כנגד תיקנים
תכשירי דחייה, תכשירים קוטלים – לריסוס ישיר, ריסוס\איבוק שטח, פיתיונות רעילים, תכשירים מווסתי גדילה.

כנגד זבובים
א. בוגרים – תכשירי \ מכשירי דחייה, תכשירים קוטלים לריסוס ישיר  (תרסיסים) ותכשירים לריסוס שטח.

ב. דגירה – תכשירים מווסתי גדילה במוקדי התפתחות (רפתות, דירים,  לולים).

כנגד יתושים
א. בוגרים – תכשירי \ מכשירי דחייה ומניעת עקיצות, ליישום במבנים, בשטח   פתוח ועל גוף האדם. תכשירים קוטלים לריסוס ישיר (תרסיסים) ותכשירים   לריסוס שטח.

ב. דגירה – תכשירים מווסתי גדילה במוקדי התפתחות (שלוליות, אגני   חמצון).

כנגד קרדית אבק הבית
תכשירים לדחייה \ לקטילה לשימוש על שטיחים ובדים (רהיטים).

כנגד קרציות
תכשירים קוטלים לריסוס ישיר ותכשירים לריסוס שטח.

כנגד חולדות ועכברים
פיתיונות רעילים, בדיקות אכילה וקטילה השוואתיות.

בין לקוחותינו